Dlaczego warto wybrać rajstopy ciążowe?

Wygoda przyszłej mamy wymaga specjalnych ubrań. Nie chodzi jedynie o spodnie czy spódnice ze specjalnie regulowanym pasem, ale w równym stopniu o bieliznę. Warto w tym czasie wybrać rajstopy ciążowe, zamiast tych tradycyjnych.

Czym różnią się rajstopy ciążowe od tych tradycyjnych?

Choć wiele kobiet nosi tradycyjne rajstopy w swoim dotychczasowym rozmiarze nawet do 4 miesiąca ciąży warto później przesiąść się na te dedykowane specjalnie dla przyszłych mam. Wbrew pozorom nie wystarczy wybrać modelu o rozmiar czy dwa większego, by osiągnąć ten sam efekt. Rajstopy ciążowe (https://www.biustonoszedokarmienia.pl/rajstopy-ciazowe) są specjalnie przystosowane do rosnącego brzucha. I co bardzo ważne nie uciskają.

Na rynku dostępne są dwa rozwiązania, rajstopy delikatnie zakrywające rosnący brzuch, tak utkane by go nie uciskać, oraz takie bardziej w kroju biodrówek, mieszczące się w całości pod brzuchem. Poza tym w teorii nie różnią się one specjalnie od modeli tradycyjnych, dostępne są niemal we wszystkich podstawowych grubościach i kolorach. Można wybierać wśród modeli z klinem lub bez.

Dodatkowe zalety dla przyszłych mam

Rajstopy ciążowe charakteryzują się nie tylko tym, że dobrze podtrzymują rosnący brzuch, jednocześnie go nie uciskając. Coraz więcej producentów oferuje ciężarnym rajstopy o dodatkowych funkcjonalnościach. Warto szczególnie zwrócić uwagę na modele masujące i poprawiające krążenie. Takie rozwiązanie jest doskonałym wsparciem w walce z opuchlizną, która często doskwiera zwłaszcza w późniejszych miesiącach ciąży.


Opublikowano

w

przez

Tagi: