Bielizna ciążowa- jak dokonać najlepszego wyboru

Dbałość o zdrowie przyszłej mamy nie dotyczy tylko dobrej diety i ograniczanie stresu czy nadmiernego wysiłku. Bardzo ważny jest też komfort, a o to warto zacząć od zakupu odpowiedniej bielizny ciążowej.

Dlaczego bielizna dla ciężarnych jest lepsza od tradycyjnej

Ciąża nie oznacza jedynie nowego życia rosnącego pod sercem matki. To też liczne zmiany w ciele ciężarnej. Wzrost wagi, skupiony często niemal w jednym miejscu, zmiana postawy ciała, to tylko część z tych zmian. W odróżnieniu od tradycyjnej, bielizna ciążowa nadąża za tymi zmianami. Nie uciska, nie uwiera, jest często wielofunkcyjna i co istotne podtrzymuje to co trzeba.

Majtki i rajstopy dla ciężarnej

Majtki i rajstopy to często niedoceniona bielizna dla ciężarnych. A dobrze dobrane elementy nie tylko nie uciskają, ale też podtrzymują rosnący brzuch, co zmniejsza ryzyko powstawania rozstępów. Takie podtrzymywanie ma też kojący wpływ na kręgosłup ciężarnej, który w tym magicznym okresie musi sporo znieść.

Istotny jest biustonosz

Piersi już na samym początku ciąży zwykle stają się dużo większe i cięższe. Dlatego tak ważny jest dobrze dobrany biustonosz. Nie chodzi tylko o komfort noszenia. Ten element bielizny ciążowej, jeśli jest dobrze dobrany, odciąża kręgosłup, ale też zapobiega rozstępom na piersiach i ich późniejszemu wiotczeniu. Biustonosze ciążowe są często wielofunkcyjne. Mają dość miejsca by pomieścić wkładki zapobiegające wypływowi mleka. Takie biustonosze są też zwykle szyte tak, by ułatwiać późniejsze karmienie piersią.


Opublikowano

w

przez

Tagi: