Majtki_poporodowe

Jaka bielizna dla świeżo upieczonych mam?

Kobieta na różnym etapie swojego życia potrzebuje różnych rodzajów bielizny. W czasie, kiedy zostaje mamą, musi sięgnąć po specjalnie na ten okres dedykowane produkty. Są to przede wszystkim specjalne majtki poporodowe, a także staniki do karmienia – oczywiście w przypadku, gdy planuje karmić dziecko piersią.

Majtki poporodowe – czyli jakie?

Przez jakiś czas po porodzie utrzymuje się krwawienie z dróg rodnych, a specjalne majtki poporodowe siateczkowe (poznaj takie modele), jakie warto zabrać ze sobą do szpitala jako jeden z elementów wyprawki dla mamy, umożliwiają korzystanie z wysoce chłonnych podkładów. To, że bielizna taka jest wykonana z siateczki, ma duże znaczenie. Pozwala to zachować przewiew miejsc intymnych, dzięki czemu rana lepiej się goi i nie dochodzi do zakażenia. Można też cieszyć się większym komfortem. Jednocześnie majtki dobrze utrzymują podkłady na miejscu. Można wybierać wśród majtek jednorazowych i wielorazowych.

Staniki do karmienia

Od zwykłej bielizny biustonosze takie, zwane popularne wśród mam karmnikami, różnią się tym, że mają odpinane miseczki. Często przy tym ich konstrukcja jest opracowana tak, by można było wygodnie odpiąć miseczkę jedną ręką w czasie gdy drugą podtrzymuje się dziecko.
Ważne są też materiały, z jakich zwykle wykonywana jest taka bielizna. Miseczki są wyściełane tkaninami miękkimi i niepodrażniającymi obolałych brodawek czy bolesnych, tkliwych, obrzmiałych od mleka piersi. Jednocześnie stanik musi je dobrze podtrzymywać.


Opublikowano

w

przez

Tagi: