kobieta lustro

Jak prawidłowo wybrać biustonosz?

Wybór odpowiedniego rozmiaru biustonosza to niezwykle istotna sprawa. Niestety wiele pań robi to nieprawidłowo. W efekcie kobieta zaczyna odczuwać ból ramion oraz pleców. Warto zatem wiedzieć jak prawidłowo wybrać biustonosz.

Rozmiar biustonosza

W każdym sklepie z bielizną znajduje się tabela rozmiarów biustonoszy. Nie będzie ona jednak zbyt pomocna jeśli kobieta nie wie dokładnie jaki rozmiar biustonosza powinna wybrać. W tym celu dokonać należy odpowiednich pomiarów. W pierwszej kolejności zmierzyć należy obwód w biuście, a następnie obwód pod biustem. Kolejny krok to obliczenie różnicy między tymi dwoma pomiarami. Od obwodu w biuście odjąć należy rozmiar pod biustem. W ten sposób każda z pań w szybki sposób dowiedzieć może się jaki dokładnie posiada rozmiar miseczki.

Rozmiar to nie wszystko

Trzeba jednak wiedzieć, że sam rozmiar to nie wszystko. Zdarza się bowiem, że dwie kobiety o takim samym rozmiarze miseczki muszą nosić inne biustonosze. Wynika to z faktu, że na wybór konkretnego modelu biustonosza wpływa ma również kształt piersi, ich kondycja oraz ogólna budowa ciała kobiety. Przykładowo panie posiadające krągłe piersi wybrać powinny biustonosz z nieco większą miseczką niż wskazują to rozmiary biustonoszy wskazane w tabeli. Dlatego przed zakupem biustonosza zawsze powinno się go dokładnie przymierzyć. Dzięki temu ma się pewność, że wybrany stanik będzie wygodny i dawał będzie odpowiedni komfort.


Opublikowano

w

przez

Tagi: