Idealne ubranie dla kobiet w ciąży

Legginsy ciążowe to zdecydowanie jedno z ulubionych rzeczy, po które często stawiają panie w okresie, gdy spodziewają się dziecka. Można je nosić w rozmaity sposób i co najważniejsze, ciężarne czują się w nich naprawdę komfortowo. Jakie getry dla ciężarnych są najbardziej rozchwytywane w sklepach? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Wygoda i luz to podstawa w ciąży

W okresie ciąży kobiety uwielbiają nosić rzeczy, które są idealnie dopasowane do ich sylwetki, a przy tym są na tyle luźne i lekkie, że świetnie dopasowują się do zmieniającej sylwetki. Ponadto, legginsy to jedno z nielicznych ubrań, które można włożyć w każdej porze roku i praktycznie do wszystkiego.

Jakie legginsy wybrać?

Panie zdecydowanie powinny kupić legginsy, które przeznaczone są dla ciężarnych. Zwykle modele mogą bowiem posiadać dość grube i uciskające brzuch gumki w pasie, co bardzo szybko zacznie paniom doskwierać. Większość modeli stworzonych przez znanych producentów posiada nawet specjalnie umieszczony materiał, który idealnie sprawdza się w końcówce ciąży. Ponadto, specjalne legginsy ciążowe są elastyczne, miękkie i przyjemne dla ciała. Kobiety najczęściej wybierają klasyczne wersje, czyli najprostsze modele z długimi nogawkami, idealnie dopasowane do ciała, które są w kolorze czarnym lub granatowym. Ponadto, warto zrezygnować ze wszelkich ozdobników, gdyż będzie wówczas można je nosić również po okresie ciąży. Wiele pań chętnie sięga po swoje luźne legginsy także w okresie karmienia oraz gdy ćwiczą, by szybciej dojść do swojej sylwetki przed ciąży. Zdecydowanie więc legginsy muszą znaleźć się w szafach pań, które spodziewają się dziecka.