Jak przygotować się do karmienia piersią?

Czas karmienia piersią to jeden z najbardziej magicznych okresów w życiu kobiety. Warto jest przygotować się do niego wcześniej po to, by móc przeżywać go jak najlepiej i jak najspokojniej. Dobre przygotowanie pozwoli na czerpanie radości z tego czasu, a nie zamartwianie się drobiazgami. Jak się przygotować?

Potrzebne akcesoria

Wiele gadżetów dla mam karmiących piersią może okazać się nieprzydatne. Nie każda mama korzysta z laktatora lub woreczków do mrożenia pokarmu. Nie warto kupować ich z wyprzedzeniem, bo być może nigdy nie zostaną użyte. Za to każdej mamie przydadzą się wkładki laktacyjne. Są one niezbędne podczas laktacji, bo wchłaniają pokarm, który w ciągu dnia w sposób niekontrolowany wypływa z piersi. Gdyby nie wkładki, to pokarm mógłby po prostu zabrudzić ubranie. Wkładki bez problemów go wciągną, a młoda mama będzie mogła cieszyć się spokojem bez sprawdzania, czy jej bluzka jest czysta. To duży komfort, który warto mieć.

Konsultacja

Zanim rozpocznie się karmienie piersią, warto porozmawiać na jego temat z konsultantką laktacyjną, doulą lub położną. Są to osoby doświadczone i doskonale znające się na temacie. Dzięki temu będą mogły doradzić jak prawidłowo przystawiać dziecko, jak często je karmić, skąd wiedzieć, że się najada i jakie wkładki laktacyjne wybrać. Konsultacja z fachowcem czasami bywa elementem zajęć szkoły rodzenia. Można jednak umówić się na nią samodzielnie i skorzystać z porady we własnym mieszkaniu. Konsultacje tego typu można przeprowadzić przed urodzeniem maluszka (ćwiczy się wtedy na lalce) lub już po porodzie – wtedy można ćwiczyć już wraz z dzieckiem. Więcej informacji na stronie: https://www.biustonoszedokarmienia.pl/wkladki-laktacyjne.